ענת אלוף – RoshBiz – פורטל עסקים בראש העין
תפריט
ענת אלוף

ענת אלוף

מאמנת ילדים ונוער

פייסבוק צור קשר במייל צור קשר בטלפון וואטסאפ

רקפת 11, ראש העין

שתף בפייסבוק שתף במייל שתף בוואטסאפ

שתף:

קטגוריות: חוגים וסדנאות


״אפשר לחשוב״
סדנת ילדים חצי שנתית שמטרתה לטפח בילדים צעירים כישורים רגשיים וחברתיים, ולהנגיש את אחד התחומים החשובים ביותר בחיים של ילד ומבוגר – אינטליגנציה רגשית.
בדרך של משחק והנאה ובתוך קבוצה קטנה לומדים הילדים את עולמם הפנימי, רגשותיהם, מחשבותיהם וחוזקותיהם.
הסדנה כוללת נושאים מגוונים מעולמות ה cbt, הפסיכולוגיה החיובית והתקשורת המקרבת.
החזון שלי – להוביל את הילדים:
• להאמין בעצמם ולחזק את ביטחונם העצמי.
• להבין טוב יותר את השפה החברתית ולשכלל את השימוש בה.
• לחוש מוגנים בחברת הילדים – ללא הצקות, אלימות וחרם.
• להתחבר לעצמם, ללמוד להכיר את הדברים שהם טובים בהם ומה שהם אוהבים.
• להקיף את עצמם בחברים שעושים להם טוב.
• לא להיגרר ולא לעשות דברים מנוגדים לרצונם.
• לשפר את התקשורת שלהם עם עצמם ועם סביבתם.

למה צריך חוג לטיפוח הכישורים הרגשיים והחברתיים?
בשנים האחרונות אנחנו עדים יותר ויותר למגמה שתופסת תאוצה בקרב ילדים –
יותר ילדים שנמצאים לבד בהפסקות בבית הספר,
יותר ילדים שמתקשים לשמור על משחק משותף ולהתמיד במשחק,
ילדים עם סף תסכול נמוך, ויכולת מועטה להתמודד עם קושי ולפתור קונפליקטים בכוחות עצמם ובאופן יעיל.
יותר ילדים שנקלעים למצבים בהם הם מרגישים דחויים כשהבעיה היחידה שלהם היא קושי בהצטרפות לקבוצה, וחוסר במיומנויות חברתיות.
ילדים שמה שבאמת מפריע להם הוא דימוי עצמי נמוך ותחושת מסוגלות עצמית נמוכה.
כל אלו אינן תכונות מולדות אלא תכונות נרכשות אותן אנחנו מטמיעים לאורך השנה.

למי מתאים החוג?
החוג מהווה הזדמנות נפלאה לכל ילד ללמוד ולהכיר את עצמו מ"בפנים". באופן מיוחד יכולים להיתרם מתהליך זה, ילדים שחווים קושי בתחום החברתי, ילדים שקיים פער גדול בין תפקודם בבית לתפקודם בבית הספר, ילדים שמגלים מוטיבציה נמוכה בלימודים וילדים שביטחונם העצמי נמוך.
כל ילד הוא פוטנציאל ענק! המופע שלו (עיכובים, קשיים) הם מחסומים שאת חלקם, אם לא את כולם, הוא בעצמו שם לו אותם, ועליו ללמוד להכיר בהם, לכבד אותם וללמוד להשתחרר מהם.
בבסיס האימון קיימת האמונה כי חיבור הילד לעולמו הפנימי, כלומר לדמיונו, מחשבותיו ורגשותיו – וניהולו, הוא נקודת המוצא לשינוי שאנחנו רוצים לחולל "בחוץ".
כל דבר מתחיל במחשבה – גם טוב וגם רע.
במהלך האימון אנחנו בוחנים את הדרכים השונות שהילדים בוחרים, כדי לעמוד באתגרי החיים. במהלך האימון יבחן כל ילד את דרכו, האם טובה לו ומקדמת אותו, וייחשף לדרכים נוספות בהן יכול לבחור.

מספרים ש..


"החוג הינו הדבר הכי טוב ונכון שעשינו למען ניר וגם למעננו. יש לציין שאנו שמים לב שניר פתאום מביע את עצמו וחושב אחרת. יש לציין שגם בני המשפחה המורחבת שמים לב לזה.
המיילים שאת שולחת אחרי כל שיעור נחוצים כיוון שרק כך אני באמת יודעת מה היה למרות שניר משתף אבל לא בצורה מפורטת"
מ. אמא של ניר

"אורי נרגש מאוד להגיע לחוג ומחכה לו בקוצר רוח. לי מאוד מאוד חשוב סיכומי המפגשים שאת שולחת במייל כי אורי לא תמיד משתף וכך אני יכולה לכוון את שאלותיי וליצור שיח. אני חושבת שזה חוג שתורם מעל ומעבר ואני רואה כמה הוא משמעותי לאורי.
אני מצפה לראות לאורך השנה שיפור בדברים שאנחנו שמים עליהם דגש בבית וגם בגן שיותר קשים לאורי ואני בטוחה שגם את שמה לב ומשלימה את התמונה. אני חושבת שיש יתרון גדול בחוג בקבוצה קטנה והניסיון והידע שלך מורגשים בכל רגע"
מ. אמא של אורי

"אמיר מאוד מתלהב מהחוג! לפעמים יוצא מהשיעור ועד האוטו מספר לי בלי נשימה מה היה ומה עשיתם, עונה לי לשאלות לגבי התוצר שמביא איתו, זה מרתק לשמוע אותו, ולגלות דברים שלא בהכרח עלו בבית. מוכרחה לציין שההפתעה המתוקה בתום השיעור מקבלת הרבה התייחסות!
אני עוקבת אחרי התכנים שאת משתפת אחרי כל שיעור אותנו ההורים – הם הכרחיים ונהדרים. אני שומרת אותם בתיקייה מיוחדת כדי שאוכל לחזור אליהם בכל עת. חשוב לי לדעת מה עשיתם בשעה הזאת, וחשוב לי למנף את הדברים בדרכים שלא תמיד חושבת עליהן. תודה!"
נ. אמא של אמיר

"אפשר לחשוב" – לא יכולת לבחור שם יותר מתאים לקבוצת ילדים של פיתוח מיומנויות רגשיות וחברתיות . בזכותך הילד יודע להעריך את עצמו ונהיה מודע לעצמו . באחד המפגשים הסברת לילדים בשפה פשוטה על המחשבות ואיך אפשר לשנות אותם יום לאחר המפגש הילד (בן 7 , כיתה א) החליט שהוא לא לוקח את הריטלין ושהוא מצליח לשלוט במחשבות וב"רעש" שיש לו בראש, מאז בלי כדור הילד מצליח לבצע משימות עד הסוף ואפילו שזה דורש מעצמו משמעת עצמית הוא מתאמץ ומצליח. הפידבקים מהמורה מעולים. הילד מחכה לכל יום שלישי בקוצר רוח ואחרי כל מפגש יוצא עם עוד כלי לארגז הכלים שנקרא החיים! אין לי מספיק מילים להודות לך אין ספק שזו הייתה בחירה נכונה ונבונה והכי מתאימה לילד שלי"
ל. אמא של עידו

 

"הרגשתי שעומר הולך לאיבוד בכיתה, היו הרבה תקריות אלימות פיזית ומילולית, תמיד היו לו מעט קשיים חברתיים בהתמודדות עם מצבים שלא מוצאים חן בעיניו, וחשבתי שבחוג יוכל לרכוש כלים וגם אנחנו – ההורים. לשמחתנו, עומר מאד מרוצה מהחוג ושמח ללכת למפגשים, אנחנו מרגישים שהוא נהיה יותר רגוע ושלו, פחות תוקפני, יותר פתוח לסביבה ויותר משתף מה עובר עליו מבחינת הרגשות. אני מאד שמחה על ההחלטה לרשום אותו לחוג הזה.
תודה"
י. אמא של עומר


שתף בפייסבוק שתף במייל שתף בוואטסאפ

שתף: